Wejdź, a powiem Ci jak zarabiać jeszcze więcej

niedziela, 30 września 2018

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Niezależnie od tego czy korzystałeś już z produktów finansowych takich jak pożyczki czy kredyty, warto sprawdzić swoją zdolność kredytową.
Możesz zweryfikować swoją zdolność kredytową za pomocą BIK (Biuro Informacji Kredytowej), a nawet sprawdzić czy ktoś nie weryfikował danych bez Twojej wiedzy (np. poprzez kradzież tożsamości i próbę wyłudzenia produktów finansowych).


Raport BIK zawiera historię kredytową oraz tzw. scoring (ocena punktowa) każdego kto brał jakikolwiek kredyt lub pożyczkę.
Na podstawie scoringu osoba ubiegająca się o kredyt może ocenić swoją zdolność kredytową zanim uda się po pożyczkę. natomiast instytucje finansowe oceniają ryzyko udzielenia kredytu takiej osobie.

Raport BIK można uzyskać za darmo wnioskując o niego raz na 6 miesięcy w formie "kopii danych", a także ustawić alert, dzięki któremu możesz otrzymać powiadomienie gdy ktoś spróbuje wyłudzić kredyt na Twoje dane.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową i dowiedzieć się o próbie wyłudzenia:
  • Wejdź na stronę: Alerty BIK
  • Wypełnij formularz rejestracyjny, potrzebny będzie: numer PESEL oraz dokumentu tożsamości, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości w formacie JPG, PNG lub PDF (obie strony), 
  • Dokonaj z Twojego konta bankowego (poprzez internet) przelew identyfikacyjny na 1 zł (nie może to być konto firmowe, a w danych nadawcy muszą być dane zgłoszone w formularzu rejestracyjnym),
  • Odbierz email z linkiem aktywacyjnym, po jego kliknięciu otrzymasz na telefon SMS z kodem autoryzacyjnym, który pozwoli utworzyć na stronie hasło i zalogować się do konta.
Procedura rejestracji nie jest skomplikowana ale służy przede wszystkim zapewnieniu, że osoba rejestrująca się jest tą za którą się podaje.
Od teraz możesz spać spokojnie, już nikt nie weźmie żadnej pożyczki na Twoje konto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz