Wejdź, a powiem Ci jak zarabiać jeszcze więcej

Procesory płatności

Zarabiając w internecie warto posiadać kilka kont bankowych, procesorów płatności czy portfeli kryptowalut. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko utraty wszystkich środków w przypadku utraty lub przejęcia danych przez osobę do tego nieupoważnioną.


Zakładając konto w którymkolwiek banku, procesorze płatniczym czy portfelu warto zadbać o stworzenie sobie osobnego konta Gmail do ich obsługi. Należy też zadbać aby zabezpieczyć swoje konta dwustopniową autoryzacją (2FA, 2 factor authentication) poprzez SMS czy aplikację na smartfony np. Google Autenticator.

1. Procesory płatnicze najczęściej spotykane w programach zarobkowych w internecie, w których warto posiadać konto:
Transfer środków z programu zarobkowego do procesora płatniczego najczęściej odbywa się poprzez podanie adresu email zarejestrowanego w danym procesorze.

2. Portfele, których warto używać do przechowywania zarobionych Bitcoin, a także innych kryptowalut:
Transfer środków z programu do portfela odbywa się poprzez wygenerowanie adresu portfela i przesłanie na niego określonej sumy. Należy tutaj zwrócić uwagę, że wartość Bitcoina waha się w stosunku do Dolara, Euro czy Złotówki, dlatego płatności powinno wykonać się natychmiast po wygenerowaniu transakcji.

3. Posiadając już swoje konta w najpopularniejszych procesorach płatniczych oraz portfelach warto też otworzyć kilka kont bankowych w różnych bankach do wypłacania i oszczędzania. Najlepiej jest otworzyć minimum 3 konta jedno do obsługi bieżących operacji w programach, drugie konto do lokowania nadwyżek, a trzecie konto jako rezerwę na czarną godzinę gdzie co miesiąc odkładać będziemy określoną sumę nie do ruszenia (taka żelazna rezerwa).
Dlatego polecam konta w takich bankach:
opcjonalnie:
Warto zadbać o to by nie płacić za konta dlatego wybieramy takie w których nie ma opłat za prowadzenie rachunku czy kartę, a jeżeli są jakieś opłaty to żeby można je było anulować np. poprzez wykonanie limitu płatności w danym miesiącu.