Wejdź, a powiem Ci jak zarabiać jeszcze więcej

niedziela, 26 sierpnia 2018

Ubezpieczenie NNW dla dzieci

Już za chwilę rozpocznie się rok szkolny. Dla rodziców oznacza to wydatki związane z wyprawieniem pociechy do szkoły, oraz dodatkowe wydatki na komitet rodzicielski czy ubezpieczenie dziecka.
No właśnie, czy ubezpieczenie dziecka oferowane przez szkołę jest obowiązkowe?


Prawda jest taka, że nie !
To do rodzica należy decyzja o zakupie ubezpieczenia NNW dla swojej pociechy i w tym przypadku szkoła nie może narzucić Towarzystwa Ubezpieczeniowego z którym taka umowa ma zostać podpisana, ani tym bardziej żądać od rodzica oświadczenia o odmowie zawarcia takiego ubezpieczenia zbiorowego.
Zazwyczaj oferowane przez szkołę ubezpieczenia NNW są stosunkowo tanie ze względu na to, że są zawierane grupowo czyli Towarzystwo Ubezpieczeniowe otrzymuje hurtem dużą ilość zgłoszonych osób. Niestety ubezpieczenia takie z zasady oferują bardzo niskie sumy wypłacanych świadczeń i dużo ograniczeń co do zakresu ubezpieczenia.
Pomijam tutaj fakt, że podczas wyboru Towarzystwa Ubezpieczeniowego niejasne są kryteria wyboru i zazwyczaj jest to z góry narzucona instytucja, nie koniecznie oferująca najlepsze warunki ubezpieczenia.

Warto samemu wybrać ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka, zamiast korzystać z oferty szkoły tym bardziej, że można kontrolować wysokość rocznej składki jak i zakres ubezpieczenia, a co najważniejsze ubezpieczenie z zasady obowiązuje już od następnego dnia gdy zostało zawarte i opłacone.

Zanim jednak przystąpimy do wyboru ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy:
 • co obejmuje ubezpieczenie; pobyt w szpitalu i długość pobytu, rehabilitacja, przewlekłe choroby,
 • jaka jest maksymalna suma ubezpieczenia za wypadek,
 • możliwość wyczynowego uprawiania sportu, szczególnie gdy dziecko bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych,
 • możliwość zmiany umowy ubezpieczenia w trakcie jej trwania np. dokupienie dodatkowych opcji,
Warto też dokładnie przestudiować OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), w których najczęściej zawarte są informacje dotyczące wyłączenia odpowiedzialności i dostępne limity np. maksymalnie 2 świadczenia w ciągu roku lub pobyt dziecka w szpitalu trwający minimum 5 dni.

NNW czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków to w zasadzie wypłata kwoty ubezpieczenia w momencie śmierci lub wystąpienia uszczerbku na zdrowiu. Za każdy wypadek jest wypłacana suma określona procentowo od całej sumy ubezpieczenia, szczególnie dotyczy to:
 • śmierci ubezpieczonego w następstwie wypadku komunikacyjnego,
 • śmierci ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
 • uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku ( między innymi: rany skóry, oparzenia, odmrożenia, złamania, zwichnięcia, wstrząśnienie mózgu, uszkodzenia narządu słuchu i wzroku, utrata zębów stałych,
 • pobyt ubezpieczonego w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
 • pobyt ubezpieczonego w szpitalu w celu leczenia choroby,
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji,
 • śmierci rodzica ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku.
Ubezpieczenie NNW dziecka zazwyczaj dostępne jest w kilku wariantach cenowych od około 30 do ponad 100 złotych rocznie w zależności od wariantu polisy tj. wysokości odszkodowania i zakresu ochrony.

Poniżej prezentuję Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadające w swojej ofercie ubezpieczenia NNW dziecka. Można skorzystać z linku pod opisem w celu zapoznania się z pełną ofertą lub kontaktu z przedstawicielem:

MetLife Bezpieczne dziecko to bezpieczeństwo finansowe dziecka niezależnie od tego, co zdarzy się w życiu. Oferta MetLife to ochrona dla dziecka w razie choroby lub wypadku oraz gwarantowana wypłata kapitału dla dziecka na start w dorosłe życie.
Szczegóły i kontakt z konsultantem na stronie MetLife

Ubezpieczenie dla uczniów Bezpieczny.pl od AXA dostępne w ofercie od żłobka do szkół ponadgimnazjalnych.
Mamy tutaj do wyboru, aż 6 wariantów ubezpieczenia różniących się kwotą składki rocznej, a co za tym idzie wysokością wypłacanych świadczeń.
Szczegóły i kontakt z konsultantem na stronie Bezpieczny.pl

Aviva - Ubezpieczenia dla dziecka Junior Go to oferta trochę inna niż proponowane wcześniej, ponieważ zabezpiecza Twoje dziecko w momencie gdyby coś stało się jego rodzicom. Zapewnij dziecku bezpieczną przyszłość. Nawet 200 000 zł dla dziecka, gdyby Ciebie zabrakło. Kapitał na start dziecka w dorosłość (np. studia, własne mieszkanie lub biznes). Do 80 000 zł na leczenie dziecka w razie poważnej choroby.
Szczegóły i kontakt z konsultantem na stronie Aviva

Ważna uwaga:

Materiał ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Przed podjęciem decyzji o zawarciu tych umów oraz umów dodatkowych należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia tych produktów, a szczególnie z postanowieniami dotyczącymi: ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystw Ubezpieczeniowych, warunków wypłaty i naliczania świadczenia ubezpieczeniowego.

2 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma najmniejszego problemu aby naszym ubezpieczeniem od razu objąć dzieci i tak się zazwyczaj robi. Dlatego zadbajmy odpowiednio wcześniej o to, aby wybrać jak najbardziej korzystne ubezpieczenie dla nas i dzieciaków. W końcu dzięki porównywarce ubezpieczeń https://kioskpolis.pl/ mamy możliwość bezpośredniego wyboru interesującej nas składki.

  OdpowiedzUsuń