Wejdź, a powiem Ci jak zarabiać jeszcze więcej

sobota, 25 marca 2017

Arbitraż kryptowalut

Dzisiaj opiszę krótko metodę zarabiania na kryptowalutach znaną już dawno w ekonomi, która bardzo dobrze sprawdza się także na giełdach kryptowalut.
Chodzi tutaj o "arbitraż" lub "zarabianie na arbitrażu".


Po pierwsze, krótkie wytłumaczenie czym jest arbitraż.
Najkrócej mówiąc jest to zakup rzeczy lub środków na rynku gdzie ich cena jest względnie niska, a następnie odsprzedaż na innym rynku gdzie cena jest względnie wyższa.
Najważniejsze jest to, że stosując tą metodę nie ponosimy żadnego ryzyka, ponieważ dokonujemy zakupu po niższej, a sprzedajemy po wyższej cenie, tak więc zawsze jesteśmy na plus.

Po drugie, zacznijmy od założenia konta na najlepszej polskiej giełdzie: BitBay.
Po rejestracji musimy potwierdzić swój adres email oraz zamieszkania, jest to ważne aby móc następnie wypłacić zarobione środki. Proces ten jest bardzo prosty dlatego nie będę go tutaj omawiał.
Gdy dopełnimy wszystkich formalności należy uzupełnić depozyt na koncie, jeżeli mamy już zarobione Bitcoin lub Litecoin w innych programach np. faucet to przesyłamy je na swoje konto klikając w menu wpłaty. Tak samo możemy uzupełnić konto w złotówkach (PLN).

Po trzecie zarabiamy na arbitrażu na dwa sposoby:
  • Pierwszy sposób polega na wykorzystaniu minimalnych wahań kursu w krótkim czasie. jest to opłacalne przy dużych sumach, gdzie dokonujemy zakupu za złotówki  np. 1 BTC i czekamy gdy kwota wzrośnie na tyle aby opłacalne było sprzedanie go za cenę wyższą. Czasami cena może wielokrotnie zmienić swoją wartość co daje szansę na kilkukrotne dokonanie takiej operacji w ciągu jednego dnia.
  • Drugi sposób jest bardziej opłacalny ale też bardziej skomplikowany. Dokonujemy zakupu np. Bitcoina za złotówki, a następnie sprzedajemy natychmiast za dolary i w ten sposób zarabiamy na wyraźnej różnicy kursu BTC/PLN do BTC/USD. Niestety ta metoda posiada taką wadę, że zarobione dolary musimy następnie wymienić ponownie na złotówki np. na swoim koncie bankowym (wada: duże prowizje za wymianę) lub poprzez kantory online (lepszy kurs wymiany). Tracimy tutaj dużo czasu na przesłanie zarobków na konto bankowe (średnio 3-5 dni), wymianę i ponowne zasilenie złotówkami konta BitBay, co nie zmienia faktu, że jest to opłacalne.
Za każdym razem w opcjach kupna/sprzedaży na stronie warto sprawdzić opłacalność wybranej formy arbitrażu i przybliżony zysk ponieważ mogą zdarzyć się wahania kursu przy których koszt sprzedaży nabytej kryptowaluty może być niższy od zainwestowanych środków.
Więc jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś to zarejestruj się w BitBay, zasil swoje konto złotówkami, bitcoinem lub litecoinem i zacznij zarabiać.


W razie wątpliwości lub problemów po rejestracji służę pomocą, po prostu skontaktuj się ze mną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz